1 |
JALMAIN DAVID |
SPORT VELOCIPEDIQUE SENLI |
1 |
2 |
DELBERGUE DAMIEN |
LC CREVECOEUR |
1 |
3 |
LAMETTE DENIS |
TEAM OISE CYCLOCROSS |
1 |
4 |
BLONDEL NICOLAS |
SPORT VELOCIPEDIQUE SENLI |
1 |
5 |
LEMOINE THIMOTEE |
CYCLO CLUB FORMERIE |
1 |
6 |
CAZUGUEL DIDIER |
TEAM OISE CYCLOCROSS |
1 |
|
|
|
|
1 |
DEMARE JOSUE |
CYCLO CLUB FORMERIE |
2 |
2 |
BETTIOL PIERRE |
COMPIEGNE SPORTS CYCLISTE |
2 |
3 |
RECOLET JEREMY |
SPORT VELOCIPEDIQUE SENLI |
2 |
4 |
LABBE GUILLAUME |
SPRINTER CLUB VAL D'ARRE |
2 |
5 |
FOURNIER REMI |
ASSOCIATION SPORTIVE THOU |
2 |
6 |
HOSSAINE FREDERIC |
SPORT VELOCIPEDIQUE SENLI |
2 |
7 |
RIGAULT ANTHONY |
AMICALE CYCLISTE PONT ST |
2 |
8 |
TASSART CHRISTOPHE |
SC COMPIEGNE |
2 |
AB |
EVRARD NICOLAS |
AVENIR CYCLISTE CATENOY |
2 |
|
|
|
|
1 |
DURAND GUILLAUME |
CYCLO CLUB FORMERIE |
3 |
2 |
DURAND JACKY |
CYCLO CLUB FORMERIE |
3 |
3 |
CARRIER THIBAUT |
VC PONT |
3 |
4 |
LETENDART SYLVAIN |
VELOCE CLUB BEAUVAISIEN U |
3 |
5 |
TOUSSAINT DAVID |
COUNTRY VELO CLUB MERY S |
3 |
6 |
SIKORSKI NICOLAS |
SPRINTER CLUB VAL D'ARRE |
3 |
7 |
FREDON ARNAUD |
ASSOCIATION SPORTIVE THOU |
3 |
8 |
NEYRAUD JEREMY |
AMICALE CYCLISTE PONT ST |
3 |
9 |
AECK BRUNO |
VELOCE CLUB BEAUVAISIEN U |
3 |
10 |
DROUAUX FRANCIS |
VTT MESNILLOIS |
3 |
11 |
BASTIEN MICHEL |
CLUB CYCLISTE DU VALOIS |
3 |
12 |
CENSIER NICOLAS |
SPRINTER CLUB VAL D'ARRE |
3 |
13 |
GOUTTE NICOLAS |
VELOCE CLUB BEAUVAISIEN U |
3 |
14 |
MOUSSEL ARNAUD |
AC MARGNY |
3 |
15 |
BIZET JOHAN |
VELOCE CLUB BEAUVAISIEN U |
3 |
16 |
DELAWARDE JOHAN |
SPRINTER CLUB VAL D'ARRE |
3 |
17 |
CHOISY JEAN-MICHEL |
LA HARDE SURVILLIERS |
3 |
18 |
FREMONT YVES |
UNION CYCLOSPORTIVE VILLE |
3 |
19 |
GOURGUECHON DAVID |
SPORTS ET LOISIRS GAUDECH |
3 |
20 |
LOIRE HERVE |
AVENIR CYCLISTE CATENOY |
3 |
21 |
LAPLAGNE LUDOVIC |
SPORT VELOCIPEDIQUE SENLI |
3 |
22 |
PHILIPPE THIBAUT |
ASSOCIATION SPORTIVE THOU |
3 |
23 |
FROMAGE JEAN PHILIPPE |
AVENIR CYCLISTE DU CLERMO |
3 |
AB |
CENSIER RICHARD |
SPRINTER CLUB VAL D'ARRE |
3 |
|
|
|
|
1 |
BENSMAIL PATRICK |
CLUB CYCLISTE DU VALOIS |
3GS |
2 |
DANNEEL JEAN MARC |
CLUB CYCLISTE DU VALOIS |
3GS |
3 |
MAGNAN ERIC |
TEAM PLATEAU PICARD |
3GS |
4 |
THIEBAUT DOMINIQUE |
EC ROUVILLERS |
3GS |
5 |
QUADPEERDS MICHEL |
UNION CYCLOSPORTIVE VILLE |
3GS |
6 |
VIMONT HERVE |
SPRINTER CLUB VAL D'ARRE |
3GS |
|
|
|
|
1 |
ZAMBONINI DEBORAH |
SPRINTER CLUB VAL D'ARRE |
F |
|
|
|
|
1 |
FLANDRIN ALEXANDRE |
SPRINTER CLUB VAL D'ARRE |
J 15/16 |
2 |
BADOSA GREGORY |
UC MARGNY |
J 15/16 |
3 |
VANGEEL JEREMY |
ASSOCIATION CYCLISTE ESTR |
J 15/16 |